04 2015
0

Prawo budowlane

URL: www.prawo-budowlane.sos.pl

Prawo budowlane
Reklama

Pozwolenia na budowę, zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia, kontrole stanu technicznego budynku i rozmaite inne zagadnienia związane z Prawem budowlanym są wielu z nas zupełnie obce. Oczywiście nie każdy jest w sytuacji, w której musi znać przepisy Prawa budowlanego. Wiele osób powinno jednak mieć o tych przepisach choćby ogólne pojęcie, tj. takie, żeby wiedzieć, co, gdzie i jak należy załatwić lub do kogo się w danej sprawie zwrócić. Szczególnie tyczy się to wszystkich tych, którzy zamierzają coś budować, przebudowywać lub remontować, a także właścicieli rozmaitych obiektów budowlanych, jak budynki mieszkalne wielorodzinne, usługowe, hotelarskie itp. Prawo budowlane, to stosunkowo rozległy zbiór norm, a do tego dochodzą jeszcze akty wykonawcze, których jest co najmniej kilkanaście. Szczegółowa znajomość tych przepisów jest wskazana, a nawet wymagana dla tych, którzy budownictwem lub zarządzaniem nieruchomościami zajmują się zawodowo. Pozostałe osoby powinny być już raczej tylko świadome pewnych swoich obowiązków, które z ustawy – Prawo budowlane wynikają. I tak na przykład wszyscy, którzy podejmują się zarządzania nieruchomością, np. w małej wspólnocie, powinni znać przepisy art. 62 i wiedzieć, jakie kontrole budynku należy wykonywać i w jakich odstępach czasu oraz komu wykonanie tych kontroli zlecić. Dalej trzeba być świadomym innych obowiązków wynikających z ustawy. Będzie to m.in. obowiązek prowadzenia książki obiektu budowlanego, obowiązek przechowywania dokumentacji obiektu, obowiązek udostępniania tej dokumentacji na żądanie właściwych organów itd., itp. Trzeba także wiedzieć, czy ewentualne prace, które zamierzamy wykonać w budynku wymagają zgody organów administracji, czy też nie. W tym celu najlepiej jednak zwrócić się do profesjonalistów posiadających odpowiednie uprawnienia budowlane i zasięgnąć informacji we właściwych urzędach. Wiele informacji na te i inne tematy znaleźć można na prawo-budowlane.sos.pl.

 • PageRank:
 • Kliknięć: 13
 • Wyświetleń: 443
 • CTR: 2.93%
 • Data dodania: 26 04 2015
 • Ocena:

  Ocena: 2.1/10 (15 głosów)

Odwiedziny yahoo 50 Odwiedziny googlebot 23
Prawo budowlane
Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
 • Wykończenia wnętrz

  Firma remontowa oferuje usługi remontowe na obszarze Gdyni i okolic. Wykonujemy takie prace jak np. prace hydrauliczne, szpachlowanie, kafelkowanie, murowanie, obsadzanie drzwi, wszelkie prace rozbiórkowe i wiele wiele innych. Strategiczną kwestią jest dla naszej firmy ... szczegóły wpisu »

 • Budano.pl

  Towary budowlane to następny dział który może znajdować się na serwisie budowlanym. To właśnie dzięki temu osoby wkraczające na portal internetowy mogą zobaczyć wiele na ten temat. W głównej mierze widać jakimi materiałami posługują się firmy budowlane oraz ile one kosz ... szczegóły wpisu »

 • Best Constructions - Domy energooszczędne

  Przedstawiamy genialną propozycję firmy Best Constructions znajdującej się w Starogradzie Szczecińskim, która specjalizuje się w opracowywaniu planów i wytwarzaniu fundamentów płytowych z betonu pod różnego rodzaju domy. Zakupując przedmiotowy fundament zleceniodawca zy ... szczegóły wpisu »

 • PHUMARK

  Firma PHU Mark oferuje najwyższej jakości usługi brukarskie, głównie na terenie Warszawy, ale też w najbliższych okolicach. Wykonywane są przede wszystkim takie usługi jak: układanie kostki brukowej w wersji betonowej i granitowej, montowanie ogrodzeń wykonywanych z pły ... szczegóły wpisu »

 • Pokrycia dachowe Bydgoszcz

  Nasza przedsiębiorstwo Embud działa na rynku już od 2003 r. Od tego czasu zwiększaliśmy swoje możliwości w zakresie krycia dachów i również usług dekarskich. Dla nas to prawdziwa pasja, w takim razie swoje krycie dachu zawsze realizujemy tak, jak byśmy to my mieli egzys ... szczegóły wpisu »

 • Nowe mieszkania Warszawa - deweloper Janpul

  Jankowski Pulchny to deweloper, który istnieje na rynku od przeszło 20 lat i zajmuje się kompleksową realizacją oraz sprzedażą nowych mieszkań na terenie województwa mazowieckiego. Większość nowych mieszkań od dewelopera Janpul powstaje w Warszawie oraz pobliskim Pruszk ... szczegóły wpisu »

 • Żaluzje Poznań

  Spółka DARBA to rzetelna a oprócz tego godna polecenia firma z Poznania, która od wielu lat proponuje swoim klientom najlepszej jakości drzwi antywłamaniowe wyłącznie od cenionych wytwórców. Nasza propozycja skierowana jest nie tylko do klientów indywidualnych, ale takż ... szczegóły wpisu »

 • Wysokiej klasy nagrzewnice kanałowe

  Posiadająca swoje oddziały w Gdyni, Warszawie i we Wrocławiu firma Ena Went kieruje swoją propozycję do klientów szukających energooszczędnych urządzeń grzewczych takich jak nagrzewnice kanałowe jak również grzejniki konwektorowe, ale nie tylko. Współpracując z cenionym ... szczegóły wpisu »

 • Prawidłowy montaż paneli słonecznych

  Energy5 to firma zajmująca się montażem paneli słonecznych, lecz nie tylko. Jako zespół doświadczonych inżynierów projektuje instalacje fotowoltaiczne. Realizując usługi konsultingowo-doradcze, gwarantuje fachowe doradztwo na każdym etapie współpracy. Ofertę dedykuje do ... szczegóły wpisu »

 • Dystrybutor stali kwasoodpornych - nierdzewnych

  Jednym z najbardziej poszukiwanych obszarów w produkcji i budownictwie jest stal nierdzewna, która stale się poprawia. Do tworzenia rur, okręgów i łuków ze stali nierdzewnej wykorzystywane są innowacyjne technologie. Sprawiają, że stal jest jeszcze bardziej stabilna i t ... szczegóły wpisu »

 • Ciekawostki

  Katalog stron Saap.pl zawiera przydatne strony www. Dodaj wpis do bazy i bądź widoczny w internecie. Zapraszamy!

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog posiada 15829 stron internetowych w 15 kategoriach i 464 podkategoriach. Gości online 8. Stron oczekujących 5.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog stron Saap.pl posiada w swojej bazie:
  IP: 7,110,
  BL: ,
  Page Rank: 4

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Wpisy w katalogu są akceptowane na bieżąco każdego dnia i jeżeli nie zawierają błędów akceptowane są od razu.

  U.I. "JARMI" Moderator