04 2015
0

Prawo budowlane

URL: www.prawo-budowlane.sos.pl

Prawo budowlane
Reklama

Pozwolenia na budowę, zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia, kontrole stanu technicznego budynku i rozmaite inne zagadnienia związane z Prawem budowlanym są wielu z nas zupełnie obce. Oczywiście nie każdy jest w sytuacji, w której musi znać przepisy Prawa budowlanego. Wiele osób powinno jednak mieć o tych przepisach choćby ogólne pojęcie, tj. takie, żeby wiedzieć, co, gdzie i jak należy załatwić lub do kogo się w danej sprawie zwrócić. Szczególnie tyczy się to wszystkich tych, którzy zamierzają coś budować, przebudowywać lub remontować, a także właścicieli rozmaitych obiektów budowlanych, jak budynki mieszkalne wielorodzinne, usługowe, hotelarskie itp. Prawo budowlane, to stosunkowo rozległy zbiór norm, a do tego dochodzą jeszcze akty wykonawcze, których jest co najmniej kilkanaście. Szczegółowa znajomość tych przepisów jest wskazana, a nawet wymagana dla tych, którzy budownictwem lub zarządzaniem nieruchomościami zajmują się zawodowo. Pozostałe osoby powinny być już raczej tylko świadome pewnych swoich obowiązków, które z ustawy – Prawo budowlane wynikają. I tak na przykład wszyscy, którzy podejmują się zarządzania nieruchomością, np. w małej wspólnocie, powinni znać przepisy art. 62 i wiedzieć, jakie kontrole budynku należy wykonywać i w jakich odstępach czasu oraz komu wykonanie tych kontroli zlecić. Dalej trzeba być świadomym innych obowiązków wynikających z ustawy. Będzie to m.in. obowiązek prowadzenia książki obiektu budowlanego, obowiązek przechowywania dokumentacji obiektu, obowiązek udostępniania tej dokumentacji na żądanie właściwych organów itd., itp. Trzeba także wiedzieć, czy ewentualne prace, które zamierzamy wykonać w budynku wymagają zgody organów administracji, czy też nie. W tym celu najlepiej jednak zwrócić się do profesjonalistów posiadających odpowiednie uprawnienia budowlane i zasięgnąć informacji we właściwych urzędach. Wiele informacji na te i inne tematy znaleźć można na prawo-budowlane.sos.pl.

 • PageRank:
 • Kliknięć: 13
 • Wyświetleń: 469
 • CTR: 2.77%
 • Data dodania: 26 04 2015
 • Ocena:

  Ocena: 2.1/10 (15 głosów)

Odwiedziny yahoo 50 Odwiedziny googlebot 25
Prawo budowlane
Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
 • Producent szamb betonowych

  Od dawna jesteśmy wiodącym wytwórcą szamb betonowych w kraju. Nasze zbiorniki zrobione są z materiałów wysokiej jakości,
  które sprzedajemy na obszarze całej Polski. Mamy ogromny wybór zbiorników poczynając od zbiorników jednokomorowych wylewanych monolitycznie
  szczegóły wpisu »

 • Usługi dźwigowe

  Zapewniamy profesjonalne usługi dźwigowe i koparko-ładowarką. Nasza firma ma ponad 20 lat doświadczenia w wynajmie maszyn budowlanych - na place budów, do wykopów, prac przeładunkowych, montażowych, prac na wysokościach, a także do usuwania skutków wypadków drogowych. O ... szczegóły wpisu »

 • Nowe mieszkania w Zielonej Górze

  Chcesz kupić nowe mieszkanie prosto od dewelopera? Proponujemy Ci mieszkania deweloperskie na Osiedlu Mazurskim w Zielonej Górze.

  Osiedle Mazurskie jest nowo powstałym osiedlem, które otoczone jest mnóstwem zieleni. W otoczeniu znajdują się sklepy, szkoły or ... szczegóły wpisu »

 • Ogrodzenia Kraków

  Firma Pszczółka - nowoczesne i tradycyjne systemy ogrodzeń.
  Nasza firma zajmuję się kompleksową budową ogrodzeń posesji, obiektów sportowych, hal i magazynów, itp. W naszej ofercie dostępne są ogrodzenia panelowe, kute, drewniane, siatkowe, metalowe, betonowe, kuro ... szczegóły wpisu »

 • Domy z drewna pomorskie

  ECO-DOM to rodzinna firma z wieloletnim doświadczeniem i gronem zadowolonych klientów. Naszą specjalnością są domy drewniane o konstrukcji szkieletowej z zewnętrznymi wykończeniami ciesielskimi wzorującymi się na pruski i staropolski styl. Usługi które świadczy nasza fi ... szczegóły wpisu »

 • Sprzedaż pokryć i akcesoriów dachowych Kielce

  Dach to jeden z detalów, który decyduje o pięknym charakterze całego budynku. Stosowne dobranie kolorystyki i materiału z którego ma być zbudowany dach jest bardzo istotne jak też solidna konstrukcja, na której umocowane będzie pokrycie dachowe. W stolicy województwa św ... szczegóły wpisu »

 • Usługi geodezyjne

  Firma Resado oferuje profesjonalne usługi geodezyjne. Wykonujemy między innymi pomiary gruntów, geodezyjna obsługę budowy a także pomiary geometrii jezdni. Pracujemy na sprzęcie wysokiej jakości dzięki czemu możemy prezentować naszym klientom pomiary, odznaczające się w ... szczegóły wpisu »

 • Producent wycieraczek

  Jeżeli interesuje Państwa nabycie wycieraczek systemowych, to zapraszamy do zapoznania się z ofertą, która została przygotowana przez firmę Krakmat. Siedziba naszej firmy znajduje się w stolicy Małopolski. Wieloletnie doświadczenie w branży a także współpraca ze świetni ... szczegóły wpisu »

 • Domki holenderskie całoroczne - Holiday Sport

  W ofercie firmy HOLIDAY SPORT - DOMKI HOLENDERSKIE CAŁOROCZNE.
  Całoroczne domki holenderskie podbijają polski rynek, nie tylko turystyczny.
  Domki tego stylu są bardzo dobrze wyposażone i znakomicie nadają się do zamieszkania całą rodziną.
  Każdy domek hole ... szczegóły wpisu »

 • Biuro projektowe Brodnica

  Jednym z poważniejszych przedsięwzięć jest budowa, która oprócz środków finansowych generuje mnóstwo urzędowych powinności. By je wszystkie załatwić należy poświecić sporo czasu, którym nie zawsze Państwo dysponują, zwłaszcza gdy pracuje się zawodowo albo po prostu nie ... szczegóły wpisu »

 • Ciekawostki

  Katalog stron Saap.pl zawiera przydatne strony www. Dodaj wpis do bazy i bądź widoczny w internecie. Zapraszamy!

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog posiada 16143 stron internetowych w 15 kategoriach i 472 podkategoriach. Gości online 22. Stron oczekujących 0.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog stron Saap.pl posiada w swojej bazie:
  IP: 7,110,
  BL: ,
  Page Rank: 4

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Wpisy w katalogu są akceptowane na bieżąco każdego dnia i jeżeli nie zawierają błędów akceptowane są od razu.

  U.I. "JARMI" Moderator