09 2015
0

Przekładnie ślimakowe

URL: www.motoreduktory.net

Przekładnie ślimakowe
Reklama

Iskrzenie szczotek i opalanie się pierścieni ślizgowych
Szczotki iskrzą, niektóre szczotki i ich uzbrojenie bardzo się nagrzewają i opalają.
A. Szczotki są źle doszlifowane.
Szczotki doszlifować do pierścieni ślizgowych za pomocą szklanego papieru ściernego. Nie należy stosować do szlifowania szczotek zwykłego papieru ściernego .
B. Szczotki nie mogą swobodnie poruszać się w obsadzie trzymadła szczotkowego, co pogarsza styk pomiędzy pierścieniami ślizgowymi a szczotkami.
Zastosować szczotki o takim rozmiarze, aby mogły one swobodnie się przesuwać i aby się nie zakleszczały w obsadzie trzymadła szczotkowego, w przypadku gdy zachodzi konieczność, przypiłować i doszlifować szczotki. Luz pomiędzy szczotką, a obsadą powinien wynosić 0,2—0,3 mm.
C. Pierścienie ślizgowe i szczotki są zanieczyszczone. Niekiedy przyczyną zanieczyszczenia są cząsteczki oleju z łożyska.
Należy oczyścić pierścienie ślizgowe i szczotki z brudu i przetrzeć je czystą niewłóknistą szmatką lekko zmoczoną w benzynie. Usunąć przyczyny dostawania się oleju z łożyska .
D. Pierścienie ślizgowe są nierówne lub drgają. Wyszlifować lub obtoczyć pierścienie ślizgowe .
E. Szczotki są słabo dociśnięte do pierścieni ślizgowych.
Należy wyregulować docisk szczotek według norm fabrycznych .
F. Zastosowane są szczotki nieodpowiedniego gatunku.
Zastosować szczotki zalecane przez zakład wytwórczy lub dobrać szczotki odpowiedniego gatunku .

 • PageRank:
 • Kliknięć: 1
 • Wyświetleń: 483
 • CTR: 0.21%
 • Data dodania: 22 09 2015
 • Ocena:

  Ocena: 4.8/10 (14 głosów)

Odwiedziny yahoo 66 Odwiedziny googlebot 12
Przekładnie ślimakowe
Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
 • Styczniki Modułowe serii R

  Styczniki modułowe serii R są to układy łączeniowe znajdujące zastosowanie do sterowania jedno- lub wielobiegunowymi urządzeniami elektrycznymi. Styczniki Modułowe R oferują odpowiednio obciążalność prądową 20A, 25A, 40A, 63A w kategorii AC1. Aparatura modułowa do 25A o ... szczegóły wpisu »

 • Automat-serwis.com

  Oferta firmy Automat-Serwis skierowana jest do klientów indywidualnych, firm i instytucji. Z naszych usług skorzystało już wielu, teraz i ty możesz do nich dołączyć zlecając nam wykonanie projektu systemu energetycznego i wykonanie jego realizacji. Specjalizujemy się w ... szczegóły wpisu »

 • Falowniki Hitachi

  Najpraktyczniejszym rodzajem uzwojenia małych maszyn indukcyjnych jest uzwojenie wzornikowe, składające się z giętkich cewek z drutu o przekroju okrągłym. Połączenia czołowe tych cewek kształtuje się ostatecznie po włożeniu cewek do żłobków.
  W silnikach o mocy do k ... szczegóły wpisu »

 • Przekładnie

  Wartość skuteczna natężenia prądu przemiennego przepływająca przez obwód z kondensatorem jest wprost proporcjonalna do wartości skutecznej napięcia U, pojemności kondensatora C i częstotliwości prądu przemiennego. Płynący przez cewkę prąd stały napotyka w niej tylko opó ... szczegóły wpisu »

 • Przemysłowe wtryskarki używane - Europnet

  Wtryskarki przemysłowe to drogie, niezwykle złożone technicznie urządzenia, koszty zakupu i późniejszej eksploatacji nowego urządzenia tego typu bywają astronomicznie wysokie, a przez to i odczuwalne zwłaszcza dla niewielkich przedsiębiorstw, które nie dysponują, z oczy ... szczegóły wpisu »

 • Pionowe centrum obróbkowe

  Firma oferuje szeroki wybór maszyn CNC: centra obróbkowe, frezarki bramowe, a także pionowe centra obróbkowe. Głównym produktem, który posiada firma w swojej ofercie są nowoczesne obrabiarki. Są one projektowana przez zespół TBI Technology na bazie najwyższej jakości ko ... szczegóły wpisu »

 • Falownik omron

  Samoczynny równomierny rozkład obciążenia, pomiędzy prądnicami o niejednakowych charakterystykach zewnętrznych, można osiągnąć kosztem bądź powiększenia spadku napięcia prądnicy przyjmującej na siebie większą część obciążenia, bądź zmniejszenia spadku napięcia drugiej p ... szczegóły wpisu »

 • Aplikatory etykiet

  Ultrapak to licencjonowany zakład maszyn pakujących, w którym prezentujemy wysokiej jakości aplikatory etykiet i banderolownice. Sprzedawane przez nas urządzenia produkowane są przez znane na całym świecie producentów . Są niezwykle wydajne i niezbyt trudne w obsłudze, ... szczegóły wpisu »

 • Aplikatory etykiet

  Etykieciarka – lepsza wydajność Twojej linii. Korzystanie z innowacji jest bardzo ważnym czynnikiem rozwoju. Urządzenia, które przedstawiamy w naszym sklepie integrują doskonałą jakość z funkcjonalnością. Nasza firma jest jedynym w Polsce reprezentantem włoskiego produc ... szczegóły wpisu »

 • Technologia bezpieczeństwa - schmersal.pl

  Jesteśmy polskim przedstawicielem grupy Schmersal działającej na całym świecie. Zakres naszych usług obejmuje usługi między innymi w zakresie bezpieczeństwa maszyn, automatyki przemysłowej oraz w zakresie dostarczania osprzętu do dźwigów osobowych i towarowych. W oferci ... szczegóły wpisu »

 • Ciekawostki

  Katalog stron Saap.pl zawiera przydatne strony www. Dodaj wpis do bazy i bądź widoczny w internecie. Zapraszamy!

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog posiada 9107 stron internetowych w 15 kategoriach i 440 podkategoriach. Gości online 20. Stron oczekujących 9.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog stron Saap.pl posiada w swojej bazie:
  IP: 7,110,
  BL: ,
  Page Rank: 4

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Wpisy w katalogu są akceptowane na bieżąco każdego dnia i jeżeli nie zawierają błędów akceptowane są od razu.

  U.I. "JARMI" Moderator