09 2015
0

Przekładnie ślimakowe

URL: www.motoreduktory.net

Przekładnie ślimakowe
Reklama

Iskrzenie szczotek i opalanie się pierścieni ślizgowych
Szczotki iskrzą, niektóre szczotki i ich uzbrojenie bardzo się nagrzewają i opalają.
A. Szczotki są źle doszlifowane.
Szczotki doszlifować do pierścieni ślizgowych za pomocą szklanego papieru ściernego. Nie należy stosować do szlifowania szczotek zwykłego papieru ściernego .
B. Szczotki nie mogą swobodnie poruszać się w obsadzie trzymadła szczotkowego, co pogarsza styk pomiędzy pierścieniami ślizgowymi a szczotkami.
Zastosować szczotki o takim rozmiarze, aby mogły one swobodnie się przesuwać i aby się nie zakleszczały w obsadzie trzymadła szczotkowego, w przypadku gdy zachodzi konieczność, przypiłować i doszlifować szczotki. Luz pomiędzy szczotką, a obsadą powinien wynosić 0,2—0,3 mm.
C. Pierścienie ślizgowe i szczotki są zanieczyszczone. Niekiedy przyczyną zanieczyszczenia są cząsteczki oleju z łożyska.
Należy oczyścić pierścienie ślizgowe i szczotki z brudu i przetrzeć je czystą niewłóknistą szmatką lekko zmoczoną w benzynie. Usunąć przyczyny dostawania się oleju z łożyska .
D. Pierścienie ślizgowe są nierówne lub drgają. Wyszlifować lub obtoczyć pierścienie ślizgowe .
E. Szczotki są słabo dociśnięte do pierścieni ślizgowych.
Należy wyregulować docisk szczotek według norm fabrycznych .
F. Zastosowane są szczotki nieodpowiedniego gatunku.
Zastosować szczotki zalecane przez zakład wytwórczy lub dobrać szczotki odpowiedniego gatunku .

 • PageRank:
 • Kliknięć: 1
 • Wyświetleń: 461
 • CTR: 0.22%
 • Data dodania: 22 09 2015
 • Ocena:

  Ocena: 4.8/10 (14 głosów)

Odwiedziny yahoo 66 Odwiedziny googlebot 11
Przekładnie ślimakowe
Komentarze:

Dodaj swój komentarz »

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:
 • Smar kluber isoflex

  Sprawność maszyn przemysłowych, oprócz dbałego użytkowania podczas eksploatacji, jest zależna od odpowiedniej konserwacji i dobrych jakościowo akcesoriów. Dbaj o sprzęt używając sprawdzonych i rekomendowanych marek. Wśród takich znajdziesz isoflex kluber, dostępny w Mag ... szczegóły wpisu »

 • Sklep z falownikami

  Zerowanie ochronne stosuje się w układach niskiego napięcia o uziemionym punkcie neutralnym (zerowym) transformatorów i z wyprowadzonym przewodem neutralnym (zerowym). Polega ono na połączeniu z wyprowadzonym przewodem neutralnym części metalowych (kadłubów) maszyn, osł ... szczegóły wpisu »

 • Falowniki Omron

  Kadzie transformatorów i wyłączników olejowych są napełnione olejem, który izoluje uzwojenie, a w wyłącznikach olejowych i mało olejowych służy również do szybkiego zgaszenia łuku elektrycznego, powstającego przy przerywaniu obwodu przez wyłącznik. W wypadku awarii lub ... szczegóły wpisu »

 • Dystrybucja falowników Lenze

  Najczęściej spawa się metodą zastosowaną po raz pierwszy przez rosyjskiego uczonego inż. N.G. Sławianowa w 1891 r. Jedną elektrodę tworzy pręt metalowy, który topi się tworząc spoinę, drugą elektrodą jest przedmiot spawany . Spoiny można wykonywać we wszystkich kierunka ... szczegóły wpisu »

 • Sabur.com.pl

  Oferta produktowa firmy Sabur oparta została na urządzeniach oraz aplikacjach dla automatyki. Stosując nasze produkty klienci mogą liczyć na polepszenie efektywności ekonomicznej, poprawę wygody użytkowania, podniesienie bezpieczeństwa oraz wiele innych. Innowacyjne roz ... szczegóły wpisu »

 • Falowniki ODE

  Przemagnesowywanie wzbudnicy może wystąpić również przy nagłym zwarciu prądnicy. I w tym przypadku zanikające pole prądnicy będzie podtrzymywane przez prądy dodatkowe, wzbudzane w uzwojeniu wirnika, zamieniające wirnik w źródło prądu zupełnie analogicznie, jak w rozpatr ... szczegóły wpisu »

 • Motoreduktory Motovario

  Silnik nie rusza z miejsca. Przy włączonym oporniku rozruchowym przez twornik prąd nie płynie.
  A. Przepaliły się bezpieczniki.
  Założyć nowe bezpieczniki.
  B. Powstała przerwa w oporniku rozruchowym lub w przewodach.
  Wyszukać za pomocą lampy kontrolne ... szczegóły wpisu »

 • Motoreduktory

  Prędkość obrotowa silnika, przy napięciu znamionowym przekracza prędkość znamionową. Silnik o wzbudzeniu szeregowo-bocznikowym rozwija poza tym zmniejszony moment rozruchowy.
  A. Szczotki są wysunięte ze strefy obojętnej w kierunku przeciwnym do kierunku wirowania s ... szczegóły wpisu »

 • Wysokiej klasy laser co2

  Przedsiębiorstwo DK Lasertechnik trudni się sprzedażą oraz dystrybucją urządzeń służących do realizowania nacięć oraz grawerów na różnego gatunku elementach. Laser CO2 dostępny w naszej ofercie umożliwia maksymalne wykorzystanie mocy przy małym zużyciu energii. Grawerka ... szczegóły wpisu »

 • Sklep CONSTEEL - automatyka w przemyśle

  Sklep CONSTEEL - automatyka w przemyśle. Obiekty przemysłowe w znacznej części wymagają do pracy specjalnie wzmocnionych urządzeń przemysłowych które poradzą sobie z trudnymi warunkami panującymi na obiekcie przemysłowym. Oferta elektrohurtowni CONSTEEL Electronics jest ... szczegóły wpisu »

 • Ciekawostki

  Katalog stron Saap.pl zawiera przydatne strony www. Dodaj wpis do bazy i bądź widoczny w internecie. Zapraszamy!

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog posiada 8565 stron internetowych w 15 kategoriach i 440 podkategoriach. Gości online 35. Stron oczekujących 6.

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Katalog stron Saap.pl posiada w swojej bazie:
  IP: 7,110,
  BL: ,
  Page Rank: 4

  U.I. "JARMI" Właściciel

  Wpisy w katalogu są akceptowane na bieżąco każdego dnia i jeżeli nie zawierają błędów akceptowane są od razu.

  U.I. "JARMI" Moderator